KOD DOSTĘPU to już jutro!

Home / KOD DOSTĘPU to już jutro!
KOD DOSTĘPU to już jutro!
KOD DOSTĘPU to już jutro!
KOD DOSTĘPU to już jutro!
KOD DOSTĘPU to już jutro!
KOD DOSTĘPU to już jutro!

Przypominamy, że konferencja rozpocznie się już jutro o 10.00 w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu. Rejestracja uczestników rozpocznie się od 9.30.

Tymczasem poznajcie panelistki i panelistów, którzy wystąpią w dyskusji:

Call to action! O zaangażowaniu artystów.

Paulina Skorupska

teatrolożka, animatorka kultury, dramaturżka, pedagożka teatru, kuratorka projektów społeczno-artystycznych. Ukończyła wiedzę o teatrze oraz kulturoznawstwo (UAM), a także studia podyplomowe psychologii społecznej (USWPS). Studiuje psychologię na Uniwersytecie SWPS. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2008-2015 była związana z Teatrem Ósmego Dnia, gdzie realizowała działania społeczno-artystyczne oraz współtworzyła scenariusze przedstawień dokumentalnych. W latach 2014-2019 wspólnie z Agatą Podemską realizowała projekt „Performanse wspólne” adresowany do grup zagrożonych wykluczeniem społecznym – przede wszystkim do osób z niepełnosprawnościami. Od 2016 r. jest konsultantką programową Teatru Polskiego w Poznaniu. Od 2016 r. jako kuratorka współpracuje z wielkopolskim Projektem 5 zmysłów. Od 2018 r. wraz z Zuzanną Głowacką prowadzi Pracownię: Chcemy całego życia!, która realizuje działania twórcze z udziałem osób z niepełnosprawnościami.

Justyna Tomczak-Boczko

matka, żona, filolożka, językoznawczyni, politolożka, doktorantka UAM. Od ponad dwudziestu lat (z przerwami) związana z polskimi i meksykańskimi teatrami offowymi. Współautorka i autorka wielu spektakli granych w Polsce i za granicą. Te doświadczenia wykorzystała podczas pracy nad monodramem Całe życie w dresach, w którym opowiada z dużą dozą czarnego humoru o swoim wyjątkowym macierzyństwie. Jej synek Jeremi urodził się zakażony wirusem cytomegalii w wyniku czego jest niepełnosprawny i całkowicie zależny. Podczas zeszłorocznego strajku RON w Sejmie zainicjowała z sukcesem protesty w Poznaniu.

Małgorzta Szaefer

Kuratorka, badaczka outsider art/ brut now. Dyrektorka Galerii TAK w Poznaniu, członkini zarządu European Outsider Art Association, prezeska Lue Lu Foundation/brut now. Tworzy międzynarodowe projekty, prowadzi badania z zakresu współczesnego brut now, ze szczególnym uwzględnieniem procesualności i destrukcji w „konceptualnym brut now”. Organizowała pierwsze wystawy polskiego outsider art w Europie, m.in. w art)&(marges museum w Brukseli czy Creation Franche Museum w Begles/Bordeaux. Promuje polskich outsiderów w ramach Outsider Art Fair w Paryżu czy Supermarket Independent Art Fair w Sztokholmie. Kuratorowała wystawy uznanych outsiderów m.in: Zdenka Koska, Lubosa Plnyego, Josefa Hofera, Miroslava Tichyego, Daniela Johnstona. Obecnie pracuje nad projektem Atom Wszechświata / brut now w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2012 roku otrzymała stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego za międzynarodowy projekt Timelessness_art brut/outsider art. W 2011 roku jako stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowała międzynarodowy projekt Mr Raven, My Love Bird.

Lech Raczak

Reżyser, dramaturg, autor scenariuszy teatralnych, teatrolog. Współzałożyciel Teatru Ósmego Dnia (1964), a w latach 70. i 80. kierownik artystyczny i reżyser wszystkich jego przedstawień.

W latach 1995-98 dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu, od 1993 do 2012 dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Malta” w Poznaniu. Współpracował i współpracuje z niezależnymi zespołami w Polsce i we Włoszech. Pracuje również w teatrach dramatycznych. Wyreżyserował ok. 70 przedstawień, jest autorem scenariuszy większości z nich. Jego teksty teatrologiczne publikowane były w Polsce, USA, we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. W roku 2012 ukazała się trzytomowa edycja Pism teatralnych. Jest laureatem m.in. Nagrody Artystycznej Miasta Poznania (2018).

Wojciech Retz

Pedagog, animator kultury, terapeuta, autor, koordynator i instruktor kilkudziesięciu projektów artystyczno-terapeutycznych i turystyczno-terapeutycznych. Założyciel oraz stały członek grupy rockowej „Na Górze” w skład której wchodzą m.in. osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Autor muzyki i tekstów. Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Na Górze, terapeuta w Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. W 2004 r. nominowany do nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za twórczość dla dzieci i młodzieży „Sztuka młodym”. W 2013 r. został laureatem Nagrody Fundacji Kultury Polskiej i Regionalnego Obserwatorium Kultury UAM za „budowanie społeczeństwa obywatelskiego w dziedzinie kultury”, przyznawanej przez Radę Filii Fundacji w Poznaniu. Autor artykułów w czasopiśmie teatralnym „Scena” oraz współautor prac zbiorowych poświęconych terapii poprzez sztukę.