KOD DOSTĘPU już za 4 dni…

Home / KOD DOSTĘPU już za 4 dni…
KOD DOSTĘPU już za 4 dni…
KOD DOSTĘPU już za 4 dni…
KOD DOSTĘPU już za 4 dni…
KOD DOSTĘPU już za 4 dni…
KOD DOSTĘPU już za 4 dni…

Przypominamy, że nadal mamy kilka wolnych miejsc na konferencję, więc warto się zarejestrować:

https://forms.gle/BEPMB95BKFbma8Fp7

Tymczasem poznajcie panelistki i panelistów, którzy wystąpią w dyskusji:

Strefa pracy. O aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościam.

Marta Mazurek

Radna Miasta Poznania, specjalistka ds. Polityki Równości i Różnorodności w Gabinecie Marszałka Województwa Wielkopolskiego, przewodnicząca Zespołu ds. Polityki Równości i Różnorodności powołanego przez Prezydenta Miasta Poznania. W latach 2016-2018 jako pełnomocniczka Prezydenta Miasta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom m.in. zainicjowała przyjęcie i wdrażanie przez Miasto Poznań Karty Różnorodności, ogólnopolską samorządową Sieć dla Równości, przyjęcie przez Radę Miasta Poznania stanowiska ws. nadawania w 2018 r. nazw ulic na cześć ważnych kobiet w historii z okazji 100-lecia Praw Kobiet oraz wprowadzenie finansowanych z budżetu miasta zajęć przeciwdziałających dyskryminacji i wykluczeniu w poznańskich szkołach. W Radzie Miasta obecnie monitoruje ten program oraz wprowadzenie edukacji seksualnej; zainicjowała i monitoruje proces przyjęcia przez Poznań Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

Dorota Potejko

Pełnomocniczka Prezydenta ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. W latach 1997 – 2003 pracowała jako nauczycielka i wychowawczyni w Zespole Szkół Specjalnych nr 101 w Poznaniu. Jako urzędniczka zajmuje się m.in. wdrażaniem programów służących przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu, budowaniu skutecznej integracji społecznej i zawodowej, a także podejmuje działania służące budowaniu otwartości i tolerancji społecznej.

Robert Ogurkis

Trener pracy osób z niepełnosprawnościami Agencji Zatrudnienia Wspomaganego Bizon (Stowarzyszenie na tak), początkujący psychoterapeuta w nurcie Gestalt (WSPG – Poznań), mediator sądowy w sprawach karnych. Z wykształcenia psycholog (VDU – Kowno, UAM – Poznań), kryminolog (UW – Warszawa), mediator (SWPS – Warszawa). Współtwórca i facylitator projektów dotyczących tożsamości oraz tolerancji w środowiskach wielokulturowych, współzałożyciel jeżyckiej inicjatywy “dzielnico”, obecnie wiceprezes Fundacji dzielnico. Inicjator działań kulturalno-społecznych oraz integrujących społeczność wokół kiosku na rogu ulic Jackowskiego/Wawrzyniaka w Poznaniu. Członek Polskiego Centrum Mediacji, były członek Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach. Z Poznaniem związany od 2010 roku. W działaniu uważny na podmiotowość, partnerstwo, poszanowanie/przekraczanie granic.

Jerzy Łączny

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku socjologia. Wiceprezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Niewidomych, zaangażowany w liczne projekty związane z osobami z dysfunkcją narządu wzroku. Zawodowo zajmuje się rekrutacją na otwartym rynku pracy i jest dziennikarzem Radia Poznań. Obecnie jest także studentem psychologii na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Interesuje się designem, z zamiłowania kolekcjonuje niepotrzebne rzeczy. Z projektem 5 zmysłów współpracuje od 2011 roku.

Dyskusję poprowadzi Paweł Gogołek główny organizator i pomysłodawca projektu 5 zmysłów, prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego MCA.