Zapraszamy na Kongres Rysowników wg Pawła Althamera!

Home / Zapraszamy na Kongres Rysowników wg Pawła Althamera!
Zapraszamy na Kongres Rysowników wg Pawła Althamera!

5 zmysłów. Imaginarium 2017

Zapraszamy na KONGRES RYSOWNIKÓW – otwarte warsztaty komunikacji obrazem.

Paweł Althamer, artysta znany przede wszystkim jako autor rzeźb społecznych, podarował projektowi 5 Zmysłów swój pomysł na „Kongres rysowników”! Dzięki temu w dniach 27, 28 i 29 listopada spotkamy się w poznańskim Pawilonie, by wspólnie tworzyć – o nas, o tym, co nas zachwyca, zasmuca, frustruje, oburza, śmieszy, ciekawi. Zbierzmy się razem i pozwólmy sobie na twórczą wolność!

„Kongres rysowników” jest działaniem adresowanym do wszystkich, którzy zamiast słów, chcą wypowiedzieć się za pomocą obrazów. Spotkajmy się, by przy użyciu farb, węgla, kolażu oraz innych materiałów i technik wyrazić siebie – zarówno to, co w nas indywidualne, jak i to, co dla nas wspólne. Paweł Althamer przygotowując „Kongres” na 7. Berlin Biennale zachęcał: „Bądź uprzejmy albo politycznie niepoprawny, sfrustrowany lub oburzony – walcz z innymi w tej swoistej bitwie na obrazy. Narysuj swoją miłość, nienawiść, opinie i postulaty. Otwarcie wyraź swoje myśli.”

Zapraszamy zarówno amatorów, jak i profesjonalistów! Jeśli potrafisz rysować – Kongres jest miejscem dla Ciebie. Jeśli uważasz, że nie potrafisz rysować – Kongres również jest miejscem dla Ciebie! Zróbmy to RAZEM!

Czynne codziennie od 12.00 do 20.00
Miejsce: Pawilon, ul. Ewangelicka 1, Poznań

Wstęp wolny!