Oddajemy głos rodzicom osób z niepełnosprawnościami!

Home / Oddajemy głos rodzicom osób z niepełnosprawnościami!
Oddajemy głos rodzicom osób z niepełnosprawnościami!

Od wczoraj (16.11) na ulicach Poznania możecie szukać naszych plakatów, które powstały w ramach kampanii społecznej RAZEM o]Wolności!

Pomysł był prosty: rodzice osób z niepełnosprawnościami we współpracy z uznanymi polskimi grafikami stworzyli kampanię społeczną o]Wolności. Podzieleni na kilkuosobowe „zespoły” tygodniami rozmawiali o przejawach marginalizacji z jaką mierzą się na co dzień, o rodzicielstwie, walce z chorobą oraz o wolności własnej. Artyści zainspirowani historiami rodziców, postarali się przełożyć ich głos na język plakatu. Tak powstała kampania społeczna AMS. Teraz ten głos wybrzmiał także na ulicach Poznania!

W ramach kampanii powstało osiem plakatów, których autorami są: Daria Mielcarzewicz we współpracy z Martą i Natalią Turostowskimi, Kajetan Hajkowicz we współpracy z Magdaleną Garczarczyk i jej synem Mikołajem, Grzegorz Myćka we współpracy z Martą Krukowską, Jakub Woynarowski we współpracy z Magdą Sobczak, Max Skorwider we współpracy z Joanną Wojterą-Kwiczor i Joanną Trąbską, Bartosz Mamak we współpracy z Anną Grzelką i jej córką Helą oraz Marta i Marcin Szymkowiak.

Szukajcie nas na mieście i zaglądajcie tutaj oraz na nasz Facebook’owy profil! Będziemy przedstawiać Wam historie, które kryją się za poszczególnymi plakatami. 🙂